Dell BTO108_PC16250_AU 16" FHD+ IPS 255U 32GB 1TB SSD AI Boost WiFi 6E W11P Laptop
SKU: BTO108_PC16250_AU
RRP $6,290.90
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:Ultra 7 255U
RAM:32GB
Integrated Graphics:Intel Graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11ax
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:720p HD Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Silver
Weight (kg):1.92kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | BTO108_PC16250_AU |
| Model # | BTO108_PC16250_AU |
| Barcode # | 00000000000N/A |
| Brand | Dell |
| Shipping Weight | 2.4200kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.