Dell Pro 16 Plus PB16250 16" FHD+ IPS Ultra 5 236V 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 7 W11P Laptop
SKU: BTO208_PB16250_AU
RRP $5,324.00
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:Intel Core Ultra 5 236V
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Arc graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
DisplayPort (DP):None
WLAN (WiFi):802.11be
Webcam:Yes
SD Card Reader:None
microSD Card Reader:1
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Colour:Aluminium
Weight (kg):1.84kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | BTO208_PB16250_AU |
| Model # | BTO208_PB16250_AU |
| Brand | Dell |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.