Palit GeForce RTX 5080 GamingPro V1 16GB GDDR7 Graphics Card
SKU: NE75080019T2-GB2031Y
RRP $2,850.01
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2295MHz
Boost Clock Speed (MHz):2617MHz
Memory (VRAM):16GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:850W
Length (mm):331.9mm
DisplayPort (DP):3
HDMI:1
| SKU | NE75080019T2-GB2031Y |
| Model # | NE75080019T2-GB2031Y |
| Barcode # | 04710562245608 |
| Brand | Palit |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*