Open Box Sale -- GALAX GeForce GTX 1080 EXOC-SNPR WHITE 8GB Gaming Graphics Card
GDDR5X | 1797MHz | 3x DP | HDMI
SKU: GTX1080-EXOC-SNPR-WHITE-8
RRP $999.00
Sold Out
Notify me when back in stock
The GALAX GeForce GTX 1080 EXOC-SNPR WHITE 8GB Gaming Graphics Card is Nvidia's high-tier graphics card. It features a 1657MHz base clock and a 1797MHz boost clock. It comes with 3 DisplayPorts and a HDMI port. It also supports GameStream to your Nvidia Shield, G-Sync and virtual reality.
Features







| SKU | OB-GTX1080EXOCSNPRWHT-8G |
| Model # | GTX1080-EXOC-SNPR-WHITE-8 |
| Brand | Galax |
| Shipping Weight | 1.8900kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
2 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.