MSI VenturePro 16 16" 2K OLED Core 7 240H 32GB RTX 5050 1TB SSD WiFi 6E W11H Laptop
SKU: VenturePro-16-A2RWEG-012A
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core 7 240H
RAM:32GB
Graphics Card:GeForce RTX 5050 Laptop GPU
Graphics Card Memory (VRAM):8GB
Integrated Graphics:Intel Graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:2K 2048 x 1280
Screen Panel Type:OLED
USB Type-C:1
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:720p HD Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Grey
Weight (kg):1.9kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | VntrePro-16-A2RWG-012AU |
| Model # | VenturePro-16-A2RWEG-012A |
| Barcode # | 00824142436059 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
2 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase