MSI Venture 14 AI A1MG-013AU 14" 2.8K OLED Ultra 7 155H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 6E W11H Laptop
SKU: VENTURE-14-AI-A1MG-013AU
RRP $1,799.00
In Stock
Notify me when back in stock
FREEBIES! Buy MSI Venture 14 AI A1MG-013AU 14" 2.8K OLED Ultra 7 155H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 6E W11H Laptop Today & Choose From One Of These FREE Gifts!
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE With This Item!
CPU:Intel Core Ultra 7 processor 155H
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Arc graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:2.8K 2880 x 1800
Screen Panel Type:OLED
USB Type-C:1
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1
WLAN (WiFi):802.11ax
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:720p HD Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Grey
Weight (kg):1.7kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | VENTURE-14-AI-A1MG-013AU |
| Model # | VENTURE-14-AI-A1MG-013AU |
| Barcode # | 04711377311908 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase