Gigabyte GS27FC2 27" 1080p VA 240Hz 1ms HDR Curved Gaming Monitor
SKU: GS27FC2
RRP $249.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):27"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Resolution Simplified:1080p
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:VA
Screen Refresh Rate (Hz):240Hz
Response Time (ms):1ms
HDR:HDR10
HDMI:2x HDMI 2.0
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4
Tilt Adjustable:Yes
VESA Mounting:100 x 100
Curved:Yes
| SKU | GS27FC2 |
| Model # | GS27FC2 |
| Barcode # | 04719331868031 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 5.0300kg |
| Shipping Width | 0.660m |
| Shipping Height | 0.480m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.