MSI MAG 275CF X24 27" 1080p VA 240Hz 0.5ms Curved Gaming Monitor
SKU: MAG 275CF X24
RRP $229.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):27"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Resolution Simplified:1080p
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:Rapid VA
Screen Refresh Rate (Hz):240Hz
Response Time (ms):0.5ms
HDR:HDR 400
Adaptive Sync:Adaptive-Sync
HDMI:2x HDMI 2.0b
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.2a
Tilt Adjustable:Yes
VESA Mounting:100 x 100
Curved:Yes
| SKU | MAG-275CF-X24 |
| Model # | MAG 275CF X24 |
| Barcode # | 04711377344753 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
| Shipping Width | 0.660m |
| Shipping Height | 0.450m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.