Biwin Black Opal NV3500 1TB 3500MB/s PCIe Gen 3 NVMe M.2 (2280) SSD
SKU: BNV350001TB-RGX
RRP $319.00
In Stock
Notify me when back in stock
Capacity:1TB
PCIe Generation:PCIe Gen 3
Read Speed (MB/s):3500MB/s
Write Speed (MB/s):3000MB/s
4KB Random Read (IOPS):350000IOPS
4KB Random Write (IOPS):280000IOPS
Interface:NVMe
Form Factor:M.2 (2280)
| SKU | BNV350001TB-RGX |
| Model # | BNV350001TB-RGX |
| Barcode # | 06955914620988 |
| Brand | Biwin |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
5 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.