WD Blue 2TB 7100MB/s PCIe Gen 4 NVMe M.2 (2280) SSD
SKU: WDS200T5B0E-00CPE0
RRP $859.00
In Stock
Notify me when back in stock
Capacity:2TB
PCIe Generation:PCIe Gen 4
Read Speed (MB/s):7100MB/s
Write Speed (MB/s):6700MB/s
4KB Random Read (IOPS):1000000IOPS
4KB Random Write (IOPS):1300000IOPS
Terrabytes Written:900TBW
Interface:NVMe
Form Factor:M.2 (2280)
| SKU | WDS200T5B0E-00CPE0 |
| Model # | WDS200T5B0E-00CPE0 |
| Brand | WD |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
5 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.