Asus Zephyrus G14 14" 2.8K OLED 120Hz Ryzen Ai 9 HX 370 32GB RTX 5070 Ti 1TB SSD Ryzen AI WiFi 7 W11P Laptop
SKU: GA403WR-QS117X
RRP $7,999.00
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:AMD Ryzen Ai 9 HX 370
RAM:32GB
Graphics Card:GeForce RTX 5070 Ti Laptop GPU
Graphics Card Memory (VRAM):12GB
SSD:1TB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:2.8K 2880 x 1800
Screen Panel Type:OLED
Screen Refresh Rate (Hz):120Hz
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11be
microSD Card Reader:1
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Black
Weight (kg):1.57kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | GA403WR-QS117X |
| Model # | GA403WR-QS117X |
| Barcode # | 04711636001687 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
2 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*