Asus S3607CA-RP514W 16.0" WUXGA IPS-level 144Hz Ultra 5 225H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 6 W11H Laptop
SKU: S3607CA-RP514W
Was $1,599.00
RRP $1,599.00
In Stock
Notify me when back in stock
FREEBIES! Buy Asus S3607CA-RP514W 16.0" WUXGA IPS-level 144Hz Ultra 5 225H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 6 W11H Laptop Today & Choose From One Of These FREE Gifts!
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE With This Item!
CPU:Intel Core Ultra 5 225H
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Arc graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):16.0"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS-level
Screen Refresh Rate (Hz):144Hz
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 1.4
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:1080p FHD IR Webcam
SD Card Reader:None
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Grey
Weight (kg):1.70kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | S3607CA-RP514W |
| Model # | S3607CA-RP514W |
| Barcode # | 00199291368774 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.2000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase