Asus ExpertBook B3 (B3605) 16" WUXGA Ultra 5 225H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 6E W11P Laptop
SKU: B3605CCA-MB0943X
RRP $1,999.00
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core Ultra 5 225H
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:1920 x 1200
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1
WLAN (WiFi):802.11ax
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:1080p FHD Webcam
microSD Card Reader:1
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Grey
Weight (kg):1.78kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | B3605CCA-MB0943X |
| Model # | B3605CCA-MB0943X |
| Barcode # | 00199291217874 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase