Asus Vivobook S16 16" OLED Ultra 7 255H 16GB 1TB SSD AI Boost WiFi 6 W11H Laptop
SKU: S3607CA-SH069W
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core Ultra 7 255H
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Arc graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:OLED
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 1.4
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:1080p FHD IR Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Matte Black
Weight (kg):1.7kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | S3607CA-SH069W |
| Model # | S3607CA-SH069W |
| Barcode # | 00199291186422 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.3000kg |
| Shipping Width | 0.390m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase