Asus D3607GA-SH063W 16.0" OLED Ryzen AI 7 445 32GB 1TB SSD Ryzen AI WiFi 6 W11H Laptop
SKU: D3607GA-SH063W
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:AMD Ryzen AI 7 445
RAM:32GB
Integrated Graphics:AMD Radeon Graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16.0"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:OLED
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 1.4
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:1080p FHD IR Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Silver
Weight (kg):1.66kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | D3607GA-SH063W |
| Model # | D3607GA-SH063W |
| Barcode # | 04711636380706 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.1600kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.