WD Black SN7100 1TB 7250MB/s PCIe Gen 4 NVMe M.2 (2280) SSD
SKU: WDS100T4X0E-00CJA0
RRP $479.00
In Stock
Notify me when back in stock
Capacity:1TB
PCIe Generation:PCIe Gen 4
Read Speed (MB/s):7250MB/s
Write Speed (MB/s):6900MB/s
4KB Random Read (IOPS):1000000IOPS
4KB Random Write (IOPS):1400000IOPS
Interface:NVMe
Form Factor:M.2 (2280)
| SKU | WDS100T4X0E-00CJA0 |
| Model # | WDS100T4X0E-00CJA0 |
| Barcode # | 00718037893204 |
| Brand | WD |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.070m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
4 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.