Ubiquiti Networks RP-5AC-GEN2 rocket PRISM AC-Gen2 5 GHz airMAX ac Radio BaseStation
SKU: RP-5AC-GEN2
In Stock
Notify me when back in stock
Networking Interface:1 x 10/100/1000 Ethernet port
Enclosure:Die-cast aluminum with white powder coating
RF Connectors:2 x RP-SMA (waterproof)
1 x GPS (waterproof)
Power Consumption:9.5 W (max.)
Power Supply:24 V, 1 A Gigabit PoE adapter (included)
Processor:Atheros MIPS 74Kc
Memory:128 MB DDR2 SDRAM
Output Power:28 dBm
| SKU | RP-5AC-GEN2 |
| Model # | RP-5AC-GEN2 |
| Barcode # | 00817882020251 |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.