SanDisk Ultra USB 3.0 64GB Blue USB Flash Drive
USB 3.0
SKU: SDCZ48-064G-U46B
RRP $47.99
In Stock
Notify me when back in stock
SanDisk Ultra USB 3.0 64GB Blue USB Flash Drive offers faster data speeds and generous capacity all in a compact and stylish package that is convenient and portable, easily fitting into your pocket or handbag. Spend less time waiting and transfer files to the drive up to ten times faster with USB 3.0, and protect your files with SanDisk SecureAccess Software which lets you set up a password-protected private folder on your drive.
Features
| SKU | SDCZ48-064G-U46B |
| Model # | SDCZ48-064G-U46B |
| Brand | SanDisk |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
5 Years Limited Manufacturers Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.