SanDisk Green SN350 500GB 2400MB/s PCIe Gen 3 NVMe M.2 (2280) SSD
SKU: WDS500G2G0C-00CDH0
RRP $199.00
In Stock
Notify me when back in stock
Capacity:500GB
PCIe Generation:PCIe Gen 3
Read Speed (MB/s):2400MB/s
Write Speed (MB/s):1500MB/s
4KB Random Read (IOPS):3000004IOPS
4KB Random Write (IOPS):3000004IOPS
Interface:NVMe
Form Factor:M.2 (2280)
| SKU | WDS500G2G0C-00CDH0 |
| Model # | WDS500G2G0C-00CDH0 |
| Barcode # | 00718037880099 |
| Brand | SanDisk |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.