Philips 49B2U5900C 48.8" DQHD VA 75Hz HDR Curved USB-C Monitor
SKU: 49B2U5900C
RRP $1,699.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):48.8"
Screen Resolution:5120 x 1440
Resolution Simplified:DQHD
Aspect Ratio:32:9
Screen Panel Type:VA
Screen Refresh Rate (Hz):75Hz
HDR:HDR 400
HDMI:2x HDMI 2.0
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4
USB Type-C (DisplayPort):1
USB Type-A:2
Height Adjustable:Yes
Swivel Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Speaker Included:Yes
VESA Mounting:100 x 100
Curved:Yes
| SKU | 49B2U5900C |
| Model # | 49B2U5900C |
| Brand | Philips |
| Shipping Weight | 22.7000kg |
| Shipping Width | 1.290m |
| Shipping Height | 0.470m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.