Palit GeForce RTX 5070 White OC 12GB GDDR7 Graphics Card
SKU: NE75070U19K9-GB2050W
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2325MHz
Boost Clock Speed (MHz):2527MHz
Memory (VRAM):12GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:650W
Length (mm):291mm
DisplayPort (DP):3
HDMI:1x HDMI 2.1
| SKU | NE75070U19K9-GB2050W |
| Model # | NE75070U19K9-GB2050W |
| Barcode # | 04710562245295 |
| Brand | Palit |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*