Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB GDDR6 Graphics Card
SKU: NE63050018JE-1072F
RRP $329.00
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):1042MHz
Boost Clock Speed (MHz):1470MHz
Memory (VRAM):6GB
Memory Type:GDDR6
Recommended PSU:300W
Length (mm):162mm
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4a
HDMI:1x HDMI 2.1
| SKU | NE63050018JE-1072F |
| Model # | NE63050018JE-1072F |
| Barcode # | 04710562244625 |
| Brand | Palit |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.