MSI MAG 255F X24 24.5" 1080p Rapid IPS 240Hz 0.5ms HDR Adaptive-Sync Monitor
SKU: MAG 255F X24
Was $189.00
RRP $411.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):24.5"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Resolution Simplified:1080p
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:Rapid IPS
Screen Refresh Rate (Hz):240Hz
Response Time (ms):0.5ms
HDR:HDR 400
Adaptive Sync:Adaptive-Sync
HDMI:2x HDMI 2.0b
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.2a
Tilt Adjustable:Yes
VESA Mounting:100 x 100
| SKU | MAG-255F-X24 |
| Model # | MAG 255F X24 |
| Barcode # | 04711377395052 |
| Brand | MSI |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.450m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.