Logitech Z200 Multimedia Stereo White Speakers
SKU: 980-000851
In Stock
Notify me when back in stock
Logitech z200 Multimedia Speakers Snow White 980-000851: These 2.0 speakers deliver 10 watts of peak power and rich, clear stereo for great acoustics and a room-filling sound.
Features
RICH STEREO SOUND WITH ADJUSTABLE BASS
Enrich your music and movie experience with room-filling sound and adjustable bass. Simple controls allow you to access everything on the right speaker.


SPECS & DETAILS
Dimensions
- Height x Width x Depth: 241.2 mm x 90 mm x 124.07 mm
- Weight: 1 Kg
System Requirements
- Any device with a headphone jack (3.5mm) input:
-
- Television
- Computer
- Smartphone
- Tablet
- Music player
Technical Specifications
Total Watt (RMS): 5W
3.5mm input: 2
Headphone jack: 1
Controls: Power, volume and tone controls on right speaker
Package Contents
-
Two speakers
Power supply
User documentation
Warranty Information
2-Year Limited Hardware Warranty
Part Number
- Black: PN 980-000850
- White: PN 980-000851
| SKU | 980-000851 |
| Model # | 980-000851 |
| Barcode # | 00097855100610 |
| Brand | Logitech |
| Shipping Weight | 2.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
2 Year Manufacture Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.