Lenovo Thinkpad T14s Gen 6 14" WUXGA IPS Ultra 5 225U 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 6E W11P Laptop
SKU: 21R1002LAU
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core Ultra 5 225U
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:5MP
SD Card Reader:None
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Docking Connector:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Black
Weight (kg):1.24kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | 21R1002LAU |
| Model # | 21R1002LAU |
| Barcode # | 00198158437325 |
| Brand | Lenovo |
| Shipping Weight | 1.7400kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase