Lenovo ThinkPad P14s Gen 6 14.5" WUXGA IPS Touch Ultra 7 265H 32GB RTX PRO 1000 1TB SSD WiFi 7 W11P Laptop
SKU: 21QT0045AU
RRP $4,599.00
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:Intel Core Ultra 7 265H
RAM:32GB
Graphics Card:RTX PRO 1000 Blackwell
Graphics Card Memory (VRAM):8GB
Integrated Graphics:Intel Arc graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):14.5"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS
Touch Screen:Yes
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11be
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:5MP
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Black
Weight (kg):1.64kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | 21QT0045AU |
| Model # | 21QT0045AU |
| Barcode # | 00199272955962 |
| Brand | Lenovo |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.