Lenovo T14 Gen 6 14" WUXGA IPS Ultra 5 225H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 7 W11P Laptop
SKU: 21QC0023AU
In Stock
Notify me when back in stock
FREEBIES! Buy Lenovo T14 Gen 6 14" WUXGA IPS Ultra 5 225H 16GB 512GB SSD AI Boost WiFi 7 W11P Laptop Today & Choose From One Of These FREE Gifts!
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE With This Item!
CPU:Intel Core Ultra 5 225H
RAM:16GB
Integrated Graphics:Intel Arc graphics
SSD:512GB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:IPS
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 3 Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11be
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:5MP
SD Card Reader:None
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Docking Connector:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Black
Weight (kg):1.46kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | 21QC0023AU |
| Model # | 21QC0023AU |
| Barcode # | 00198157543966 |
| Brand | Lenovo |
| Shipping Weight | 1.9600kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase