HP ZBook 8 G1i 16" IPS 120Hz Ultra 9 285H 32GB RTX 500 Ada 1TB SSD AI Boost WiFi 7 W11P Workstation Laptop
SKU: BV5L8PT
In Stock
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Intel Core Ultra 9 285H
RAM:32GB
Graphics Card:NVIDIA RTX 5000 Ada Generation
Graphics Card Memory (VRAM):4GB
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:2560 x 1600
Screen Panel Type:IPS
Screen Refresh Rate (Hz):120Hz
USB Type-C:3
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:1
WLAN (WiFi):802.11be
Ethernet Port/RJ45:1
Webcam:5MP
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Fingerprint Reader:Yes
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Meteor Silver
Weight (kg):1.72kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | BV5L8PT |
| Model # | BV5L8PT |
| Barcode # | 00199251636035 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase