HP USB-C 100W G6 4K UHD USB Type-C Docking Station
SKU: 9X3V1UT
RRP $288.20
In Stock
Notify me when back in stock
Docking Interface:USB Type-C
HDMI:1x HDMI 2.1
DisplayPort (DP):2x DisplayPort 1.4
Max Resolution Support:3840×2160
Max Number of Monitors:3
Monitor and Resolution Support:4K Ultra HD, 3840 x 2160
USB Type-C:1
USB 3.2 Gen 1 Type-A:2
Ethernet Port/RJ45:1
Wattage (W):120W
| SKU | 9X3V1UT |
| Model # | 9X3V1UT |
| Barcode # | 00198415314178 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.490m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.