HP Pro 805 G9 8500G 16GB 512GB SSD W11P Desktop PC
SKU: AH9P1PT
RRP $2,027.30
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:AMD Ryzen 5 PRO 8500G
RAM:16GB
RAM Clock Speed:5600MHz
Integrated Graphics:AMD Radeon Graphics
SSD:512GB
HDMI:1x HDMI 2.1
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4a
USB Type-C:1
USB Type-A:6
Ethernet Port/RJ45:1
Wattage:180W
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | AH9P1PT |
| Model # | AH9P1PT |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 5.9000kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.