HP OMEN 34c G2 34" UWQHD VA 180Hz 1ms HDR FreeSync Premium Curved Gaming Monitor
SKU: AV4E7AA
RRP $949.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):34"
Screen Resolution:3440 x 1440
Resolution Simplified:UWQHD
Aspect Ratio:21:9
Screen Panel Type:VA
Screen Refresh Rate (Hz):180Hz
Response Time (ms):1ms
HDR:HDR 400
Adaptive Sync:FreeSync Premium
HDMI:2x HDMI 2.0
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4
Height Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Speaker Included:Yes
VESA Mounting:100 x 100
Curved:Yes
| SKU | AV4E7AA |
| Model # | AV4E7AA |
| Barcode # | 00198701652694 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 16.4000kg |
| Shipping Width | 0.900m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.