HP HyperX Omen 27" WQHD OLED 240Hz 0.03ms HDR FreeSync Premium Gaming Monitor
SKU: CH0R2AA
RRP $949.00
Sold Out
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):27"
Screen Resolution:2560 x 1440
Resolution Simplified:WQHD
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:OLED
Screen Refresh Rate (Hz):240Hz
Response Time (ms):0.03ms
HDR:HDR10
Adaptive Sync:FreeSync Premium
HDMI:2x HDMI 2.1
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4
Height Adjustable:Yes
Swivel Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Pivot Adjustable:Yes
VESA Mounting:100 x 100
| SKU | CH0R2AA |
| Model # | CH0R2AA |
| Barcode # | 00199642944442 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 7.2200kg |
| Shipping Width | 0.650m |
| Shipping Height | 0.560m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.