Gigabyte Radeon RX 9060 XT Gaming OC Ice 16GB GDDR6 RGB LED Graphics Card
SKU: GV-R906XGAMING-OC-ICE-16G
RRP $799.00
In Stock
Notify me when back in stock
Boost Clock Speed (MHz):3320MHz
Memory (VRAM):16GB
Memory Type:GDDR6
Recommended PSU:450W
Length (mm):281mm
DisplayPort (DP):2x DisplayPort 2.1
HDMI:1x HDMI 2.1
LED:RGB
| SKU | GV-R906XGAMINGOCICE-16GD |
| Model # | GV-R906XGAMING-OC-ICE-16G |
| Barcode # | 00889523055335 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 1.3400kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.