Gigabyte MO27Q28G 27" QHD OLED 280Hz 0.03ms HDR G-Sync Compatible USB-C Gaming Monitor
SKU: MO27Q28G
RRP $949.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):27"
Screen Resolution:2560 x 1440
Resolution Simplified:QHD
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:OLED
Screen Refresh Rate (Hz):280Hz
Response Time (ms):0.03ms
HDR:HDR 500
Adaptive Sync:G-Sync Compatible
HDMI:2x HDMI 2.1
DisplayPort (DP):1x DisplayPort 1.4
USB Type-C (DisplayPort):1
USB Type-A:2
Height Adjustable:Yes
Swivel Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Pivot Adjustable:Yes
Speaker Included:Yes
VESA Mounting:100 x 100
| SKU | MO27Q28G |
| Model # | MO27Q28G |
| Barcode # | 00889523051061 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 6.5000kg |
| Shipping Width | 0.650m |
| Shipping Height | 0.570m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.