Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE OC SFF 16GB GDDR7 Graphics Card
SKU: GV-N507TWF3OC-16GD
RRP $1,829.52
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2452MHz
Boost Clock Speed (MHz):2497MHz
Memory (VRAM):16GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:750W
Length (mm):304mm
DisplayPort (DP):3x DisplayPort 2.1
HDMI:1x HDMI 2.1
| SKU | GV-N507TWF3OC-16GD |
| Model # | GV-N507TWF3OC-16GD |
| Barcode # | 00889523048047 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*