Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8GB GDDR7 Graphics Card
SKU: GV-N506TAERO-OC-8GD
RRP $1,173.74
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2647MHz
Memory (VRAM):8GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:650W
Length (mm):281mm
DisplayPort (DP):3
HDMI:1
Features
| SKU | GV-N506TAERO-OC-8GD |
| Model # | GV-N506TAERO-OC-8GD |
| Barcode # | 04719331356040 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*