Gigabyte GeForce 5070 AERO OC 12G 12GB GDDR7 Graphics Card
SKU: GV-N5070AERO-OC-12GD
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2512MHz
Boost Clock Speed (MHz):2625MHz
Memory (VRAM):12GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:750W
Length (mm):324mm
DisplayPort (DP):3x DisplayPort 2.1
HDMI:1x HDMI 2.1
| SKU | GV-N5070AERO-OC-12GD |
| Model # | GV-N5070AERO-OC-12GD |
| Barcode # | 04719331355852 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Get the standard edition of 007 First Light by 11/6/2026*