Gigabyte G34WQC2 34" UWQHD VA 1ms HDR FreeSync Premium Curved Gaming Monitor
SKU: G34WQC2
RRP $499.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):34"
Screen Resolution:3440 x 1440
Resolution Simplified:UWQHD
Aspect Ratio:21:9
Screen Panel Type:VA
Screen Refresh Rate (Hz):200Hz
Response Time (ms):1ms
HDR:Yes
Adaptive Sync:FreeSync Premium
HDMI:2x HDMI 2.0
DisplayPort (DP):2x DisplayPort 1.4
Height Adjustable:Yes
Swivel Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Speaker Included:Yes
VESA Mounting:100 x 100
Curved:Yes
| SKU | G34WQC2 |
| Model # | G34WQC2 |
| Barcode # | 00889523049167 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 7.8600kg |
| Shipping Width | 0.850m |
| Shipping Height | 0.580m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.