Gigabyte B860 GAMING X WIFI6E Intel LGA 1851 DDR5 RGB LED ATX Motherboard
SKU: B860 GAMING X WIFI6E
RRP $386.10
In Stock
Notify me when back in stock
Chipset:B860
Form Factor:ATX
WiFi:Yes
M.2 Sockets:3
RAM Type Support:DDR5
RAM Slots (DIMM/Desktop Memory):4
Max RAM Capacity (GB):256GB
RGB Header/Connector:4
LED:RGB
Socket:LGA 1851
| SKU | B860GAMINGXWIFI6E |
| Model # | B860 GAMING X WIFI6E |
| Barcode # | 04719331866532 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 2.4300kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.