Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 AMD AM5 DDR5 RGB LED mATX Motherboard
SKU: B840M EAGLE WIFI6
RRP $380.16
In Stock
Notify me when back in stock
Form Factor:microATX (mATX)
WiFi:Yes
M.2 Sockets:2
RAM Type Support:DDR5
RAM Slots (DIMM/Desktop Memory):2
Max RAM Capacity (GB):128GB
RGB Header/Connector:3
LED:RGB
Socket:AM5
| SKU | B840MEAGLEWIFI6 |
| Model # | B840M EAGLE WIFI6 |
| Barcode # | 04719331868970 |
| Brand | Gigabyte |
| Shipping Weight | 1.7200kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.