Dell P2222H 21.5" 1080p IPS VGA HDMI DisplayPort Monitor
SKU: P2222H
RRP $509.00
In Stock
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):21.5"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Resolution Simplified:1080p
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:IPS
Screen Refresh Rate (Hz):60Hz
Response Time (ms):8ms
HDMI:1
DisplayPort (DP):1
VGA:1
USB 3.2 Gen 1 Type-A:4
Height Adjustable:Yes
Swivel Adjustable:Yes
Tilt Adjustable:Yes
Pivot Adjustable:Yes
VESA Mounting:100 x 100
| SKU | P2222H |
| Model # | P2222H |
| Barcode # | 0884116398004 |
| Brand | Dell |
| Shipping Weight | 6.3700kg |
| Shipping Width | 0.160m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.590m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.