Bundle -- AMD Ryzen 5 5600 AM4 CPU & MSI B550M PRO-VDH WIFI AM4 WiFi mATX Motherboard
SKU: 100-100000927BOX-B550M-PR
In Stock
Notify me when back in stock
Recommended Relevant Products
AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 6 Cores 12 Threads AM4 CPU
|
Clock Speed (GHz):3.5GHz Boost Clock Speed (GHz):4.4GHz Number of Cores:6 Number of Threads:12 Unlocked (Overclockable):No Integrated Graphics:None CPU Cooler Included:Yes Motherboard Compatibility:AM4 (X570 - X470 - X370 - B450 - B350 - A320) Socket:AM4 |
MSI B550M PRO-VDH WIFI AMD AM4 WiFi mATX Motherboard
|
Chipset:B550 Form Factor:microATX (mATX) WiFi:Yes M.2 Sockets:2 RAM Type Support:DDR4 RAM Slots (DIMM/Desktop Memory):4 Max RAM Capacity (GB):128GB RGB Header/Connector:2 Socket:AM4 |
| SKU | 5600-B550M-PRO-VDH-WIFI |
| Model # | 100-100000927BOX-B550M-PR |
| Barcode # | 00730143314190 |
| Brand | AMD |
| Shipping Weight | 1.8500kg |
| Shipping Width | 0.700m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.