Bundle-100-100000927BOX-B550M-A-PRO
SKU: 100-100000927BOX-B550M-A-
In Stock
Notify me when back in stock
AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 6 Cores 12 Threads AM4 CPU
|
Clock Speed (GHz):3.5GHz Boost Clock Speed (GHz):4.4GHz Number of Cores:6 Number of Threads:12 Unlocked (Overclockable):Yes CPU Cooler Included:Yes Motherboard Compatibility:AM4 (X570 - X470 - X370 - B450 - B350 - A520) Socket:AM4 |
MSI B550M-A PRO AMD AM4 mATX Motherboard
|
Chipset:B550 Form Factor:microATX (mATX) M.2 Sockets:1 RAM Type Support:DDR4 RAM Slots (DIMM/Desktop Memory):2 Max RAM Capacity (GB):64GB Socket:AM4 |
| SKU | 100-100000927BOX-B55-5381 |
| Model # | 100-100000927BOX-B550M-A- |
| Barcode # | 00730143314190 |
| Brand | AMD |
| Shipping Weight | 1.1500kg |
| Shipping Width | 0.700m |
| Shipping Height | 0.390m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.