Asus ZenScreen 15.6" 1080p IPS Touch USB-C Portable Monitor
SKU: MB16AMTR
RRP $599.01
Sold Out
Notify me when back in stock
Screen Size (Inches):15.6"
Screen Resolution:1080p FHD 1920 x 1080
Resolution Simplified:1080p
Aspect Ratio:16:9
Screen Panel Type:IPS
Touch Screen:Yes
USB Type-C (DisplayPort):2
Tilt Adjustable:Yes
Speaker Included:Yes
| SKU | MB16AMTR |
| Model # | MB16AMTR |
| Barcode # | 04711387372982 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 1.6500kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.