Asus Zenbook S16 16.0" 2.8K OLED 120Hz Touch Ryzen AI 7 350 16GB 1TB SSD WiFi 7 W11P Laptop
SKU: UM5606KA-RJ114X-WH
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:AMD Ryzen AI 7 350
RAM:16GB
Integrated Graphics:AMD Radeon Graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16.0"
Screen Resolution:2.8K 2880 x 1800
Screen Panel Type:OLED
Screen Refresh Rate (Hz):120Hz
Touch Screen:Yes
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-A:1
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11be
Webcam:1080p FHD IR Webcam
SD Card Reader:1
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:White
Weight (kg):1.5kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | UM5606KA-RJ114X-WH |
| Model # | UM5606KA-RJ114X-WH |
| Barcode # | 04711636338400 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 3.6900kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
2 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.