Asus Zenbook 14 14.0" WUXGA OLED Ryzen AI 7 445 32GB 1TB SSD WiFi 6 W11H Laptop
SKU: UM3406GA-QD053W
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:AMD Ryzen AI 7 445
RAM:32GB
Integrated Graphics:AMD Radeon Graphics
SSD:1TB
Screen Size (Inches):14.0"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:OLED
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:1
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11ax
Webcam:1080p FHD IR Webcam
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Jade Black
Weight (kg):1.20kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | UM3406GA-QD053W |
| Model # | UM3406GA-QD053W |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.