Asus Vivobook 16 Flip TP3607SA 16" WUXGA OLED Touch Ultra 7 258V 32GB 1TB SSD AI Boost WiFi 7 W11P Laptop
SKU: TP3607SA-SI704X
Was $2,599.00
RRP $2,599.00
In Stock
Promotion: Sale end 00:00am, 01th Jun 2026
Maximum Order Quantity: 2
Pre-Order: ETA 31 Mar 2026
Notify me when back in stock
FREE GIFT:
Edifier W600BT Blue Bluetooth Wireless 3.5mm Headset
FREE with this item
CPU:Ultra 7 Processor 258V
RAM:32GB
Integrated Graphics:Yes
SSD:1TB
Screen Size (Inches):16"
Screen Resolution:1920 x 1200
Screen Panel Type:OLED
Touch Screen:Yes
USB Type-C:2
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:1
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11be
Webcam:1080p FHD Webcam
microSD Card Reader:1
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Matte Black
Weight (kg):1.8kg
Operating System:Windows 11 Pro
| SKU | TP3607SA-SI704X |
| Model # | TP3607SA-SI704X |
| Barcode # | 04711636380652 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.4000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Free Wireless Headset with Every Laptop Purchase