Asus ROG Zephyrus G14 14" 2.8K OLED 120Hz Ultra 9 386H 32GB RTX 5070 Ti 1TB SSD AI Boost WiFi 7 W11H Laptop
SKU: GU405AR-SY006W
RRP $5,999.00
In Stock
Notify me when back in stock
CPU:Intel Ultra 9 386H
RAM:32GB
Graphics Card:GeForce RTX 5070 Ti Laptop GPU
Graphics Card Memory (VRAM):12GB
SSD:1TB
Screen Size (Inches):14"
Screen Resolution:2.8K 2880 x 1800
Screen Panel Type:OLED
Screen Refresh Rate (Hz):120Hz
USB Type-C:1
USB Type-C Power Delivery Support:Yes
USB Type-C DisplayPort Support:Yes
USB Type-C Thunderbolt 4 Support:Yes
USB Type-A:2
HDMI:1x HDMI 2.1
WLAN (WiFi):802.11be
Webcam:1080p FHD IR Webcam
SD Card Reader:1
Audio In/Out Type:Combined 3.5mm
Backlit Keyboard LED:Yes
Colour:Eclipse Grey
Weight (kg):1.57kg
Operating System:Windows 11 Home
| SKU | GU405AR-SY006W |
| Model # | GU405AR-SY006W |
| Barcode # | 00000000000N/A |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.0700kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
1 Year Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.