Asus GeForce TUF Gaming RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 RGB LED Graphics Card
SKU: TUF-RTX5060TI-O8G-GAMING
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2692MHz
Boost Clock Speed (MHz):2662MHz
Memory (VRAM):8GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:550W
Length (mm):302mm
DisplayPort (DP):3
HDMI:1x HDMI 2.1
LED:RGB
| SKU | TUF-RTX5060TI-O8G-GAMING |
| Model # | TUF-RTX5060TI-O8G-GAMING |
| Barcode # | 4711387994375 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 1.6500kg |
| Shipping Width | 0.470m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.