Asus GeForce ROG Strix RTX 5070 12GB GDDR7 RGB LED Graphics Card
SKU: ROG-STRIX-RTX5070-O12G-GA
In Stock
Notify me when back in stock
Clock Speed (MHz):2685MHz
Boost Clock Speed (MHz):2655MHz
Memory (VRAM):12GB
Memory Type:GDDR7
Recommended PSU:750W
Length (mm):332mm
DisplayPort (DP):3x DisplayPort 2.1
HDMI:2x HDMI 2.1
LED:RGB
| SKU | ROG-STRIX-RTX5070-O12G-G |
| Model # | ROG-STRIX-RTX5070-O12G-GA |
| Barcode # | 00197105970342 |
| Brand | Asus |
| Shipping Weight | 2.0900kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.470m |
| Unit Of Measure | ea |
| Type | store |
3 Years Limited Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Shopping Express users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.